Transcarpathian School of Painting
Exhibition
28.01.2009 - 28.02.2009
“Наша країна дає дуже багато матеріалу для художньої творчості. Жоден куточок землі не може зрівнятися з її горами, долинами, народом”. Й. Бокшай 29 січня 2009 р. у галереї "НЮ АРТ" відкривається виставка робіт художників Закарпатської школи живопису, на якій будуть представлені твори О. Ерделі (1891-1955), Й. Бокшая (1891-1975), О. Коцьки (1911-1987) , А . Кашшая (1921-1991), З. Шолтеса (1909-1990), А. Борецького (1910-1990) Ф. Манайла (1910-1978), Ю. Герца (нар.1931) та ін. Засновниками Закарпатської школи живопису були відомі Йосип Бокшай та Адальберт Ерделі. Маючи намір долучити молодих художників до досвіду європейського мистецтва, 1927 року вони заснували художню школу в Ужгороді. Поруч із величними постатями Бокшая та Ерделі славу Закарпатської школи живопису склали їхні учні та послідовники: емоційний колорист Адальберт Борецький, художник-казкар Федір Манайло, ліричний співак Верховини Андрій Коцка, талановиті пейзажисти Золтан Шолтес та Антон Кашоф та ошатності рідного краю Юрій Герц та багато інших. Характерними особливостями мальовничої школи Закарпаття є посилена декоративність, барвистість, емоційне відтворення дійсності, живий інтерес до багатовікових народних традицій та водночас активне використання європейського художнього досвіду, що сприяло різноспрямованості творчих пошуків закарпатських художників. Мета цієї виставки – показати глядачам усе різноманіття однієї з найбільш самобутніх та цікавих шкіл українського живопису, що об'єднало любов'ю до барвистості закарпатського краю творчість дуже різних та неймовірно талановитих художників.